Hírek
Hírek : Barcelona - Betis 3-0

Barcelona - Betis 3-0

Eurobarca.hu  2007.11.05. 15:50

Amennyire elkeserítő volt a Barcelona szurkolói számára a hétközi, valladolidi 1-1, legalább annyira fölvillanyozó lehetett vasárnap este a gránátvörös-kékek mutatványa a Betis ellen. A katalán tizenegy átlagos iramban, de látványosan, kedvvel, sok ötlettel tette-vette a labdát a zöld-fehér andalúzok ellenében, s győzött 3-0-ra, ám ha szerencsésebb a kapu előtt, nagyobb arányú siker is születhetett volna.

A Barca ez alkalommal nem bízta a véletlenre a meccs alakulását, az első percektől irányított, még ha sokáig is tartott megszereznie az első gólját. A Betis csak annyit tudott nyújtani, amit az eddigi eredményeiből feltételezni lehetett, hiszen végig alárendelt szerepet játszott, támadást szinte alig vezetett, Valdésnek jelentős védenivalója nem volt. Frank Rijkaard kezdőcsapatába visszatért Eric Abidal és Titi Henry, meglepetésül csak Thuram kezdőtagsága említhető.

Az első félidőben elsősorban Henry tündökölt, a francia csatár akár több gólt is szerezhetett volna kis szerencsével, hiszen számos jó megoldása volt. A 15. percben egy jobb oldali beadás után fejelt kapura, s az erős labdát csak azért tudta védeni Ricardo, mert nem tartott eléggé sarokra. A 21. percben egy csodás Xavi passz után került jó lövőhelyzetbe a csatár, s az élesen jobb oldalról, 11 méterről eleresztett lövése nagy erővel csattant a kapufán. A 33. percben aztán már nem hibázott az ex-arsenalos, és Iniesta kiváló indítása után közelről spiccelt Ricardo lábai között a kapuba.

A második félidőben tovább tartott a Barca dominanciája, azonban a rendkívül aktívan mozgó, s a piszkos munkában is jeleskedő Henry mellé felnőtt Messi, illetve bizonyos tekintetben Ronaldinho is. A brazil a játékban ugyan nem tartozott a legjobbak közé, s a társaihoz képest feltűnően lassan mozgott, a szabadrúgások terén most kijött neki a lépés. Az 52. percben a támadó 22 méterről, kicsit jobbról, hatalmas gólt ragasztott Ricardo kapujának bal fölső sarkába. A hazaiak játékában ezt követően is benne volt a gól, följavult Leo Messi, de Henry is könnyedén szerezhetett volna gólt, ha jobban koncentrál, vagy ha kicsit szerencsésebb. Messi majdnem megismételte a Getafe elleni csodagólját, miután a saját térfeléről indulva száguldott végig Ricardo kapujáig, ám a lövését egy picit elszabta. A hajrára beállt Bojan Krkics is hozzájutott még egy lehetőséghez, neki sem volt azonban szerencséje, így úgy tűnt, hiába a zsákszámnyi gólhelyzet, végül két góllal megússza a Betis a barcelonai kirándulást. Azonban Messi még a ráadás pillanataiban kiharcolt egy szabadrúgást, amiért helyesebb lett volna, ha tizenegyest ítél a játékvezető, ám Ronaldinho így is büntetett. A 17 méteres lövést a jobb alsó sarok felé célozta a brazil, a sorfal szétugrott, így a labda a kapufáról a hálóba juthatott. 3-0!

Ez az eredmény pedig lényegesen jobban tükrözi a két csapat közötti különbséget, hiszen még ennél is születhetett volna magabiztosabb Barca siker. A papírforma tehát nem borult, a gránátvörös-kékek továbbra is remekelnek hazai környezetben, kérdés mi lesz a jövő héten Getafében...

FC Barcelona - Real Betis: 3-0 (1-0)
Barcelona, Camp Nou
73.704 néző
Vezette: Texeira Vitienes.

FC Barcelona: Valdés; Zambrotta (Márquez, 75'), Puyol, Thuram, Abidal; Xavi (Gudjohnsen, 83'), Touré, Iniesta; Messi, Henry (Bojan, 79') és Ronaldinho.

Real Betis: Ricardo, Ilic, Juanito, Lima, Babic; Mark González, Somoza (Arzu, 75'), Juande, Edu, Rivera és Pavone (José Mari, 71').

Sárga lapok: Juanito (26'); Babic (37'); Juande (89').
Gólok: 1-0, Henry (32'), 2-0, Ronaldinho (52'), 3-0, Ronaldinho (90').

A mérkőzés legjobbja (az Eurobarca értékelése szerint): Thierry Henry

A francia kiválóság a Betis ellen nem csak gólt tudott szerezni, hanem könnyen megjátszható volt, kivette a részét a védekezésből s az előkészítésből is. Rajta kívül Andrés Iniesta produkciója is figyelemre méltó volt a teljes meccset tekintve.